ISSN 2148-4902
e-ISSN 2536-4553
 

Volume : 5 Issue : 4 Year : 2018

 
Dergi Hakkında - Kuzey Klinikleri Dergisi

Dergi Hakkında

Sağlık alanındaki gelişmelerde, tıbbi literatürün artmasında tıbbi yayınların ve dolayısıyla tıp dergilerinin rolü oldukça büyüktür. Ülkemiz sağlık alanında son yıllarda dünyaya örnek olabilecek önemli başarılara imza atarken, ne yazık ki bilimsel yayın ve araştırma anlamında aynı ilerleme sağlanamamıştır. Günümüzde bilimsel yayınlar bir ülkenin bilimsel değerini ölçmek amacıyla kullanılabilmektedir. Ülkemiz tıbbi araştırmalar ve tıbbi literatür anlamında da hak ettiği yere ulaşmalıdır. Bu anlamda kaliteli, atıf yapılan bilimsel yayınlar oldukça önem arz etmektedir.

Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği olarak bünyemizde bulunan çok sayıda araştırma hastanesi ve diğer sağlık kuruluşları ile sağlık alanında hizmet verirken bilimsel anlamda da tıp dünyasında katkı sunmak amacıyla İstanbul Kuzey Klinikleri Dergisinin (Northern Clinics of Istanbul) yayın hayatına başlamasına karar verilmiştir.

Dergimiz genel tıp dergisi konseptine uygun olarak bütün tıp alanlarındaki bilimsel yayınlara yer verecek şekilde planlanmıştır. Esas olarak Türkçe ve İngilizce deneysel ve klinik orijinal bilimsel makalelerin yayınlanması hedeflenirken, derlemeler, olgu sunumları, editöre mektupların da dergimizde yayınlanması düşünülmektedir. Dergimiz sanal ortamda çevrimiçi olarak yılda 3 sayı şeklinde yayınlanacaktır. Makalelere çevrimiçi ücretsiz ulaşım mümkün olabilecektir.

Bu dergi Web of Science, Emerging Sources Citation Index, PubMed, PubMed Central, Europe PMC, EBSCO, DOAJ, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin, Türkiye Atıf Dizini ve IndexCopernicus'da indekslenmektedir.

İstanbul Kuzey Klinikleri Dergisinin başta İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı sağlık kuruluşları olmak üzere ülkemizin tamamına hitap eden kaliteli bir bilimsel tıp dergisi olması temennisi ile…

 
©NCI 2019. Bu sitenin tüm hakları Istanbul Kuzey Klinikleri’ne aittir.